Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 127 komentarzy

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze

Jerzy Przystawa - – polski uczony, fizyk, profesor dr hab., specjalista kwantowej teorii ciała stałego, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim (były kierownik Zakładu Fizyki Fazy Skondensowanej i Teorii Wielu Ciał w Instytucie Fizyki Teoretycznej). By

Komisja Europejska pilnuje demokracji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W piątek KE wystosowała swoiste ultimatum pod adresem rządu i parlamentu Rumunii i postawiła surowe warunki, bez spełnienia których Rumunia nie może być uznana za "demokratyczne państwo prawne"

 

Zgodnie z przepowiednią Gazety Wyborczej z 6 lipca br.(skąd oni to wszystko wiedzą?) „Europa przypilnuje Rumunii” i właśnie w piątek, 13 lipca 2012, Komisja Europejska wystosowała do rządu rumuńskiego w ultymatywnym tonie utrzymane żądania, bez spełnienia których Rumunia nie może być uważana za państwo, w którym obowiązują „rządy prawa i niezawisłych sądów”.

 

Za portalem rumuńskim hotnews.ro, przytoczę warunki sformułowane w liście Komisji Europejskiej do premiera Victora Ponty. Jest to de facto odpowiedź na wysiłki rządu rumuńskiego, który, podczas ubiegło tygodniowej wizyty Ponty w Brukseli, usiłował przekonać Komisję Europejską i opinię międzynarodowa, że kroki podjęte przez Parlament Rumuński i rząd w celu usunięcia z urzędu Prezydenta Traiana Basescu, były zgodne z duchem i wymogami państwa praworządnego.

 

A zatem, Komisja Europejska oświadcza:

 

1.    Pełniący obowiązki prezydenta Rumunii Crin Antonescu, nie ma prawa powołać nowego szefa DNA ( rumuńskiego odpowiednika polskiego CBA ) i nie ma prawa mianować nowego prokuratora generalnego.

2.    Urzędujący prezydent, Crin Antonescu, nie może udzielić prawa łaski ostatnio aresztowanemu byłemu premierowi Adrianowi Nastase, który był promotorem pracy doktorskiej Victora Ponty

3.    Ministrami rządu mogą być tylko tacy ludzie, na których nie ciążą żadne zarzuty o charakterze kryminalnym lub moralnym, a ci, którym takie zarzuty postawiono muszą złożyć urząd (tutaj wymienia się expressis verbis ministra edukacji Ecaterinę Andronescu, która zasiadała na tym urzędzie już w rządach Adriana Nastase i Emila Boci). Posłowie, którym postawiono zarzuty konfliktu interesów, muszą złożyć mandaty poselskie (wymienia się tu przykładowo Sergiu Andona i Florina Pislaru).

4.    Rzecznikiem Praw Obywatelskich może być tylko osoba ciesząca się zaufaniem wszystkich partii politycznych.

5.    Wszystkie ostatnie decyzje Parlamentu dotyczące ograniczenia praw sędziów Trybunału Konstytucyjnego muszą zostać anulowane i cofnięte.

6.    Nowa ustawa o referendum, która zniosła wymóg kworum, musi zostać anulowana i referendum musi być przeprowadzone zgodnie z poprzednim prawem.

7.    Gazeta Urzędowa (odpowiednik Dziennika Ustaw) nie może dokonywać selekcji publikowanych decyzji rządowych i ustaw.

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Przypadkowo z Pana postem zbiegł się post z pytaniem

  Zapraszamy do udziału w Kolokwium Politycznym pt. "Unia Europejska: wychodzimy czy rozwiązujemy?"

  http://salski.nowyekran.pl/post/68459,zapraszamy-do-udzialu-w-kolokwium-politycznym-pt-unia-europejska-wychodzimy-czy-rozwiazujemy

  Dla mnie sprawa jasna.

  Wychodzić jak najszybciej i za każdą cenę.

  Pozdrawiam
 • @nonscolar 13:24:35
  I co się dziwić jawnym totalitarnym praktykom Tuska w Polsce, skoro w UE i w Rosji stosujących totalitarne praktyki, ma solidne oparcie.
  Tylko siłą obywatelskiego protestu można się temu przeciwstawić("gwałt niech się gwałtem odciska"):
  .............................
  Razem, młodzi przyjaciele!...

  Choć droga stroma i śliska,

  Gwałt i słabość bronią wchodu:

  Gwałt niech się gwałtem odciska,

  A ze słabością łamać uczmy się za młodu!

  Zorganizujmy wielomilionowy Marsz Niepodległości 2012
  Kto może, niech weźmie osobiście udział, kto z różnych przyczyn nie może osobiście, niech sponsoruje tych co by mogli i chcieli, ale ich na ten wyjazd nie stać.
  Może NE włączyłby się w taką akcję( kojarzenia chętnych i sponsorów)?
 • @nonscolar 13:24:35
  nie wychodzić ,to najgorszy krok ,zamiast naprawić przeciekający statek to pan proponuje skok na głowkę bezpośrednio za burtę prosto w paszczę czekającego juz tam rekina putina ...hi..hi..pozdrawiam
 • @35stan 15:57:10
  to właśnie obrona wolnosci i demokracji przeciw łamaniu prawa ,u nas w stosunku do tuska i jego rusofilskiej mafii będzie dokładnie to samo...pozdrawiam i oby jak najprędzej..
 • Dokończę
  "gwałt niech się gwałtem odciska" rzekła dupa do mrowiska.
 • @35stan 15:57:10
  ten marsz to odbędzie sie przeciw UNII z samym KOMORUSKIM REZYDENTEM NA CZELE ???
 • @val 16:03:25
  Hi hi hi..., Panie val.

  Jakieś naście lat temu Turcji wydawało się, że jeśli zostanie zaakceptowana!! jako kraj mający szansę wejścia do Srunii, to będzie tak, jakby Pana Boga za nogi złapała.

  Minęło te naście lat.

  I turcy mają w d..pie Srunię.

  Gdyby nie powstająca na naszych oczach kasta "magnatów i szlachty", która rządzi umysłami bezmózgowych Polaków, i która nas w to bagno (za poparciem lemingów) wpakowała, to mielibyśmy szansę, by być znaczącym krajem (i to nie w mediach, tylko w polityce europejskiej).

  A tak poza tym, jest Pan pewnie człowiekiem z "dyplomem" jak sądzę.

  :-)))))))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930