Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 127 komentarzy

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze

Jerzy Przystawa - – polski uczony, fizyk, profesor dr hab., specjalista kwantowej teorii ciała stałego, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim (były kierownik Zakładu Fizyki Fazy Skondensowanej i Teorii Wielu Ciał w Instytucie Fizyki Teoretycznej). By

Moje komentarze

 • @AdNovum 18:59:22
  Pod warunkiem, że Poncie uda się zrealizować projekt JOW. Jak widać potężne są siły mi edzynarodowe zdeterminowane, zeby do tego nie dopuścić.
  UważamRze Wildstein....
 • @jazgdyni 14:11:20
  Kłopot polega na tym, że mąciciele mają wielką siłę rażenia i wielkie nakłady. Moje teksty, chociaż one o Rumunii, nie mają wstępu na żadne łamy w Polsce, a nawet w internecie są spychane na margines.
  UważamRze Wildstein....
 • @Muni 21:00:07
  Orban dla mnie nic swat ni brat i Bóg z nim. Chodzi mi o to, że za to,co zrobił w Rumunii powinien być uznany za persona non grata i wyproszony z kraju.
  Rumunia niepoprawna politycznie
 • @Muni 16:46:25
  Z faktami nie można się spierać, a faktem jest, że Basescu,póki co, ocalał dzięki ingerencji Orbana. Jako poważny polityk musiał w tym widzieć jakiś ważny interes swój i Węgier. Jaki? Nie mam ochoty zgadywać.

  Moje wiadomości są wyłącznie z portali internetowych, przede wszystkim HotNews.ro i Romanian News Watch.
  Rumunia niepoprawna politycznie
 • @Muni 02:35:30
  Jako skuteczny polityk wiedział co robi. Gdyby nie wezwał Węgrów do zbojkotowania referendum, Basescu już by nie istniał i w Rumunii trwała by kampania wyborcza w wyborach nowego prezydenta. Polityka to gra interesów. Pytanie czy interesy Orbana mają coś wspólnego z interesem narodu rumuńskiego? Więc Orban uratował Basescu. Czy Węgrzy bedą z tego mieli jakiś pożytek? Na razie Basescu pojechał do Kiszyniowa i tam podbija narodowego bębenka Rumunom w Mołdawiii, a więc Mołdawia rumuńska. Czy teraz, z wdzięczności, bedzie agitował za tym, zeby oddać Siedmiogród Węgrom?
  Rumunia niepoprawna politycznie
 • @Marek1taki 12:27:38
  Stalin, odbierając Węgrom Siedmiogród, tak jak Niemcom Śląsk, a Polakom inne rzeczy, stworzył system kości, o które te narody będą toczyć wieczne wojny, a on będzie arbitrem. Nienawiść etniczna, to wielka siła i degeneruje najprzedniejsze umysły. Tak sobie tylko myślę. Ale może jakieś inne poważne węgierskie interesy stoją za poparciem Basescu? Nie wiem.
  Ilu powinno być Rumunów?
 • @ALIK 19:19:05
  Ja piszę o sprawach, które znam. O sprawie Jana Samsonowicza wiem tylko tyle, ile napisano w "Encyklopedii Solidarności". Jeśli Pan wie więcej, to musi Pan sam o tym napisać.
  Czego chcesz od nas Michale Falzmannie?
 • @jazgdyni 12:24:27
  No, to jest pytanie! Suwerenność państwowa uznana została za archaiczny przeżytek XX wieku i Unia Europejska systematycznie wypracowuje metody dyscyplinowania niepokornych narodów i rządów. Na razie społeczeństwa nowych krajów, jak Polska, zaczadzone są "europejskością" i dobrodziejstwami płynącymi z Brukseli i KE na tym bazuje i uważa, że póki co "środki wewnętrzne" są wystarczające dla opanowania sytuacji. Co będzie, kiedy te środki nie okażą się dostateczne, to dopiero zobaczymy. W Rumunii, na dzisiaj toczy się walka o wymiar sprawiedliwości, o sądy i prokuraturę. Sppektakularne aresztowanie b. premiera Nastase pokazuje, że tam są du ze możliwości akcji przeciwko rządowi. Czy Ponta zdąży zbudować skuteczną większość parlamentarną, żeby sobie z tym poradzić? Na razie w walce z Sądem Konstytucyjnym wygląda na fifty-fifty.
  Nie ma zamachu stanu w Rumunii!
 • @Piotr F. Świder 18:15:50
  Z artykułem Pan się zgadza, JOW Pan popiera, o co więc cały ten spór? O to, że najważniejsza sprawa to letarg, z którego trzeba Polaków obudzić?
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @Piotr F. Świder 17:24:02
  Duzo Pan ma jeszcze takich dydaktycznych pogadanek umoralniających? Proponuję zająć się dziećmi, jeśli Pan ma, a mnie zostawić w spokoju.

  Jeśli Pan ma coś ciekawego do powiedzenia w sprawie JOW, to proszę to jakoś zwięźle napisać, bez wycieczek osobistych.
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @Piotr F. Świder 16:03:13
  Szanowny Panie,
  czytając Pańską diatrybe mozna odnieść wrażenie, że to ja na Pana osobiście napadłem, a nie odwrotnie. Takie odwracanie kota ogonem. Pan ma strasznie cienką skórkę i powiedzieć Panu coś, co Panu nie w smak, wywołuje reakcję poza rozsądkiem. To upał. Proszę się napić zimnej wody, potem jeszcze raz przeczytać mój tekst i odpowiedzieć nam na pytanie co Pańska krytyka (personalna) wobec mnie ma z tym tekstem wspólnego? Androny, które Pan na mój temat wypisuje pomijam, bo , jak Pan sprytnie zauważył, już od ponad 20 lat wojuję w internecie i głupot na swój temat naczytałem się dosyć. Nie robią więc one na mnie wrażenia.
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @Piotr F. Świder 19:25:07
  Mam wrażenie, że Pan niczego nie pojął. Sprawa JOW jest w takim samym stopniu sprawą moją, jak i Pańską. Różnica między nami jest tylko taka, że ja to rozumiem, a Pan nie. Ale jeśli Pan nie pojał tego przez 20 lat tłumaczenia, to Pan już nie pojmie. No są tacy ludzie, dla których szkoda czasu, żeby im coś wytłumaczyć.
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @NUS 18:35:31
  No to powodzenia! Niech Pan przechwytuje!
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @Piotr F. Świder 18:09:43
  Pan jest potencjalnym sojusznikiem? Ja od ponad 20 lat walczę o JOW, napisałem kilka książek, setki artykułów itp, a Pan mi pisze dzisiaj, że Pan jest potencjalnym sojusznikiem? A na diabła mi tacy "potencjalni sojusznicy"? Pan jest po prostu przemądrzałym besserwisserem, do którego można przemawiać do skończenia świata, a on i tak nic nie pojmie. Niech Pan wejdzie w potencjalny sojusz z kim innym.

  Pozdrawiam,
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @NUS 12:45:24
  Rozumiem, że Pan proponuje, żeby 50% Polaków zapisało się do PiS? Dobrze zgaduję?
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @Niedzisiejszy 11:48:21
  No Pan tak twierdzi, ale ludzie, których autorytet w Polsce i na świecie jest bezsporny twierdzą co innego. "Niedzisiejszy" żadnym autorytetem ani dla mnie, ani dla nikogo nie jest i nie zmienia tego fakt, że mieszka w Wielkiej Brytanii. Szkoda, że pomimo mieszkania w UK nie zrozumiał Pan jakie znaczenie ma ich system wyborczy. Interesuje się Pan Węgrami, ja bym proponował, żeby Pan się bliżej zapoznał z systemem w ramach którego Pan żyje i działa.
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @Piotr F. Świder 09:43:56
  Ja rozumiem, że lobbuje się zawsze o coś konkretnego. Ja pozwoliłem sobie wskazać najczulsze i najsłabsze miejsce tego systemu, ale Pan woli coś innego. No, cóż, wolność to wolność. Ja nie proponuję Polsce, żeby się stała Wielką Brytanią czy Kanadą, tylko system wyborczy, którym te kraje się posługują. Zrobienie z Polski Szwajcarii to sprawa bardziej skomplikowana niż się Panu wydaje i nie wystarczy w tym celu wołać referendum referendum. Szwajcaria to federacja, wieloetniczna i wielojęzyczna, jej ustroju nie da się skopiować w Polsce, ztysiąca powodów. I nikt jakoś nawet nie próbuje. A system brytyjski kopiuje się doskonale i bez probleów.
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @carcajou 23:11:27
  Chłopaki! Zacznijcie od siebie! Spróbujcie skierować swoją energię i pomysłowość tam, gdzie istnieje potencjalna możliwość zmiany, zamiast w happeningi, które najwyżej dostarczają satysfakcji organizatorom!
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @Piotr F. Świder 08:45:59
  Zapoznałem się. Wielokrotnie cytuję stare niemieckie powiedzenie: "dlaczego prosto, skoro można skomplikowanie?" Polscy inteligenci kupili tę filozofię od Niemców. Propozycja Ruchu JOW jest jasna i prosta. Jak widać, dla polskiego inteligenta to co proste jest zarazem prostackie i prymitywne. To jest okropna sytuacja. Jedynymi sojusznikami JOW w Polsce (i poza nią) są prości, zwykli obywatele bez intelektualnych ambicji, ponieważ oni nie odrzucają prostoty a priori. Od poczatku liczyliśmy, mieliśmy nadzieję, że w szeregach polskiej inteliegencji znajdzie się wystarczająco dużo takich,którzy nie będą przedkładli wymyślnych intelektualnych konstrukcji nad propozycje, które łatwo zrozumieć i pojąć. Niestety, na razie trudno nam takich znaleźć w wystarczającej liczbie, żeby trafić z przekazem do prostych, zwykłych Polaków. Zamiast nam pomóc inteligenci budują wyrafinowane zamki na piasku, które się rozsypują raz po raz, ale nic to nie pomaga, po rozsypaniu się jednego, budują nastepny. Tragedia.
  Europo, ratuj Rumunię!
 • @interesariusz z PL 08:57:37
  Od mniej więcej dwudziestu lat twierdzimy, że pomysł z JOW do Senatu ma za główny cel ośmieszyć ideę JOW w Polsce. Ruch Obywatelski na rzecz JOW od początku i wyraźnie głosi, że domaga się JOW w wyborach do Sejmu. Dlaczego tak, a nie inaczej, wyjaśnialiśmy wielokrotnie. Jeśli Pan jest takim dociekliwym analitykiem, to z pewnością znajdzie Pan odpowiednie teksty.
  Europo, ratuj Rumunię!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930